1123
154875

A late Gustavian fire screen.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 820 - 2 270 EUR
1 930 - 2 420 USD
Vasarahinta
Ei myyty
A late Gustavian fire screen.

Förgylld och bronserad. Oval höj- och sänkbar skärm med inglasade applicerade broderier av mansfigur vid träd. Tredelad bladornerad centralfot. Krönande kotteknopp. Broderiet märkt baktill VIM 1710. Höjd 165, bredd 72,5 cm.

Broderiet blekt och med skador.

 Piilota
 Näytä lisää

Important Spring Sale 657

103. A French Louis XV ormolu cartel clock marked Baudin à Paris, mid 18th century.
Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
Tarjoushistoria
15 000

tarjouksesi
14 000

tarjouksesi
13 000

tarjouksesi
12 000

tarjouksesi
11 000

tarjouksesi
Tämänhetkinen tarjous:
15 000 SEK