115
114777

Johan Tirén

(Ruotsi, 1853-1911)
Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Vasarahinta
84 000 SEK
Johan Tirén
(Ruotsi, 1853-1911)

Jaktmotiv från jämtlandsfjällen

Signerad Joh. Tirén. Duk 54,5 x 77,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm.