1274
133725

A RUSSIAN PARCEL-GILT FOUR PIECE COFFEE- AND TEA-SET, makers mark of Sasikov, Moscow 1834.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Vasarahinta
31 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Invändigt förgyllda. Rektangulär form med dekor av godroner och palmettbård. Hänklar och lockknoppar av ben. (4)

Smärre bucklor.