1276
155699

A RUSSIAN PARCEL-GILT COFFEE-POT, makers mark of Adolf Sper, St. Petersburg 1842.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Vasarahinta
7 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Delvis förgylld. Bukig med dekor av raka knäckar. På locket pärlemorknopp. Höjd 21 cm, vikt 860 g.

Obet bucklor.