128
142025

Anna Munthe-Norstedt

(Ruotsi, 1854-1936)
Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
1 350 - 1 620 EUR
1 420 - 1 710 USD
Vasarahinta
11 000 SEK
Anna Munthe-Norstedt
(Ruotsi, 1854-1936)

Stilleben

Signerad A. Munthe Norstedt och daterad 1889. Pannå 36 x 31,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift a tergo tidigare i Edward Cederlunds konstsamlingar.

Näyttelyt

"VI. Internationale Kunstausstellung zu München", 1892.