128
142025

Anna Munthe-Norstedt

(Ruotsi, 1854-1936)
Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
1 440 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Vasarahinta
11 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Anna Munthe-Norstedt
(Ruotsi, 1854-1936)

Stilleben

Signerad A. Munthe Norstedt och daterad 1889. Pannå 36 x 31,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift a tergo tidigare i Edward Cederlunds konstsamlingar.

Näyttelyt

"VI. Internationale Kunstausstellung zu München", 1892.