1292
139221

A RUSSIAN SILVER-GILT AND ENAMEL CIGARETT-CASE, makers mark of Pavel Ovchinnikov, Moscow 1880's.

Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Vasarahinta
42 000 SEK

Förgyllt. Dekor av blommor och fåglar i cloisonnéemalj i turkost, svart, vitt, rött, grönt och orange. Längd 10 cm.

Obetydliga emaljskador.