130
146773

Nils Kreuger

(Ruotsi, 1858-1930)
Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Vasarahinta
44 000 SEK
Nils Kreuger
(Ruotsi, 1858-1930)

"Tre föl (Öland)"

Signerad N. Kreuger. Tusch, akvarell och krita på papper 68,5 x 98,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Olof Sagers samling, Malmö.

Muut tiedot

Behållningen av försäljningen tillfaller Stiftelsen Olof Sagers stipendiefond för studier och forskning i engelska.