Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
1371
133941

A pair of Russian Empire candlesticks.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Vasarahinta
9 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld brons. Kolonnformat skaft på rund fot. Reliefdekor av änglar, ymnighetshorn och vakter i portaler. Höjd 23,5 cm.

Smärre bucklor. (2)