Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
Flowering Folk Art E1281
Huutokauppa:
162
159507

Helene Schjerfbeck

(Suomi, 1862-1946)
Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 880 - 4 850 EUR
4 440 - 5 540 USD
Vasarahinta
40 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Helene Schjerfbeck
(Suomi, 1862-1946)

"Konvalescenten"

Lithograph in colours (I state of III), 1938-39, signed in pencil and numbered 17/30. L. 36 x 55 cm. S. 49,8 x 69,8 cm.

Gulnad (dock ej längs bladets yttre kanter).

Alkuperä - Provenienssi

Enligt påskrift a tergo inköpt på Rädda barnens auktion i Stockholm 1946 (?). Litografin skänkt av Gösta Stenman, Stenmans konsthandel.