177
150503

Olof Ahlberg

(Ruotsi, 1876-1956)
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
291 - 388 EUR
333 - 443 USD
Vasarahinta
7 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Olof Ahlberg
(Ruotsi, 1876-1956)

"En solstund"

Signerad Olof Ahlberg och daterad 1912. Gjutarstämplar Herman Bergman Fud. Mörkpatinerad brons. Höjd 26 cm.

Kirjallisuus

"Katalog öfver bronser från Herman Bergmans Konstgjuteri AB, Stockholm", kat nr 72.