Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
179
151895

Jussi Mäntynen

(Suomi, 1887-1978)
Lähtöhinta
50 000 - 70 000 SEK
4 740 - 6 640 EUR
5 430 - 7 600 USD
Vasarahinta
60 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Jussi Mäntynen
(Suomi, 1887-1978)

"Excelsior"

Signerad Jussi Mäntynen och daterad 1940. Mörkpatinerad brons. Höjd 56 cm.

Kirjallisuus

"Djurskulpturer av Jussi Mäntynen" (red. Ensio Rislakki), 1949, jfr exemplar avbildat helsida, sid 76.