195
161191

Georg Anton Rasmussen, väitetty

(Norja, 1842-1914)
Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Lisätietoja ja kuntoraportit
Lisa Gartz
Tukholma
Lisa Gartz
Johtava Asiantuntija Hopea ja Veistokset
+46 (0)709 17 99 93
(Norja, 1842-1914)

Lastning vid stranden

Signerad a tergo på spännramen A. Rasmussen och otydligt daterad 1877. Duk 79 x 109 cm.

Täydennyslista

The painting is attributed to Georg Anton Rasmussen.