246
159827

Olof Södermark

(Ruotsi, 1790-1848)
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Vasarahinta
22 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Olof Södermark
(Ruotsi, 1790-1848)

"Marianne Kantzow" (1813-1842 gift von Wright)

Signerad O. Södermark pinx och daterad 1832. Duk 73,5 x 61 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.