249
149105

Lars Henning Boman

(Ruotsi, 1720-1790)
Lähtöhinta
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Lars Henning Boman
(Ruotsi, 1720-1790)

Galant interiör med vilande kvinna

Signerad L:H:Boman Pinxit. Kantförstärkt duk 27 x 22,5 cm. Samtida förgylld och bronserad ram med pärl- och bandstav.