Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
Flowering Folk Art E1281
Huutokauppa:
32
127675

Julia Beck

(Ruotsi, 1853-1935)
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Julia Beck
(Ruotsi, 1853-1935)

Skogsbacke

Signerad Julia Beck och daterad -91. Troligtvis utförd i omgivningarna kring Versailles. Pannå 35 x 24 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Fransk privat samling till 2009.

Muut tiedot

A tergo otydlig samtida påskrift på franska samt numrerad "13" med krita.