402
114763

Fritz von Dardel

(Ruotsi, 1817-1901)
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
287 - 382 EUR
325 - 434 USD
Vasarahinta
5 200 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Fritz von Dardel
(Ruotsi, 1817-1901)

"Bal masqué en Fevrier 1847"

Signerad Fvd. Akvarell med täckvitt 16 x 22 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Bukowski auktioner, auktion 371, 3-5 april 1963, kat nr 227 (inköpt för 800 SEK).