418
151525

Gustaf Wilhelm Palm

(Ruotsi, 1810-1890)
Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
349 - 436 EUR
365 - 456 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Gustaf Wilhelm Palm
(Ruotsi, 1810-1890)

Studieblad från Italien

Signerad GW och en palm samt daterad -44. Blyerts och akvarell 28,5 x 22 cm.

Muut tiedot

Utförd under konstnärens vistelse i Italien 1843-50.