Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
420
139655

Okänd konstnär 1700-tal

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Okänd konstnär 1700-tal

"Inga Maria Kiörboe" (1771-1847) och "Andreas Fredrik Kiörboe" (1765-1837)

Miniatyrer. Ett par. Akvareller, ovala, vardera 11,5 x 9 cm. Samtida bronserade ramar.

Muut tiedot

Inga Maria Kiörboe (född Norling) och Andreas Fredrik Kiörboe var föräldrar till konstnären Carl Fredrik Kiörboe (1799-1876).