46
117027

Carl Fredrik Hill

(Ruotsi, 1849-1911)
Lähtöhinta
20 000 - 30 000 SEK
1 910 - 2 870 EUR
2 170 - 3 250 USD
Vasarahinta
14 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Carl Fredrik Hill
(Ruotsi, 1849-1911)

Figurkomposition med två kvinnor

Dubbelsignerad C F Hill. Tusch 33,5 x 41,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

I arv inom konstnärens familj till nuvarande ägare.

Muut tiedot

Numrerad i övre högra hörnet: "5".