478
155631

GRÄDDSNÄCKA, av Lars Boye, Stockholm 1774. Rokoko.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 750 - 2 190 EUR
1 840 - 2 300 USD
Vasarahinta
18 000 SEK

Invändigt förgylld. Driven och ciselerad blomsterdekor. Handtag med genombrutet blomsterornerat fäste. På handtaget stämplade initialer. Längd 17 cm.