485
117049

LJUSSTAKAR, ett par, icke identifierad mästare L.F, Mons 1770.

Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
2 190 - 2 630 EUR
2 300 - 2 770 USD
Vasarahinta
Ei myyty

Balusterskaft på klockformad fot med vridna knäckar. På foten graverat vapen. Ljusmanschett av oädel metall. Höjd 25 cm. (2)

Obetydliga bucklor.

Alkuperä - Provenienssi

Ägargravyr: DONO COMITIS COLOMA 1770

Muut tiedot

För stämpel se Rosenberg IV, nr 5471.