485
117049

LJUSSTAKAR, ett par, icke identifierad mästare L.F, Mons 1770.

Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
2 420 - 2 910 EUR
2 770 - 3 330 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Balusterskaft på klockformad fot med vridna knäckar. På foten graverat vapen. Ljusmanschett av oädel metall. Höjd 25 cm. (2)

Obetydliga bucklor.

Alkuperä - Provenienssi

Ägargravyr: DONO COMITIS COLOMA 1770

Muut tiedot

För stämpel se Rosenberg IV, nr 5471.