LJUSSTAKAR, ett par, icke identifierad mästare L.F, Mons 1770.
Balusterskaft på klockformad fot med vridna knäckar. På foten graverat vapen. Ljusmanschett av oädel metall. Höjd 25 cm. (2)
Obetydliga bucklor.
Alkuperä - Provenienssi
Ägargravyr: DONO COMITIS COLOMA 1770
Muut tiedot
För stämpel se Rosenberg IV, nr 5471.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui