518
151699

BÄGARE, okänd mästarstämpel MC, Mellaneuropa 1700-talets förra hälft.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Vasarahinta
9 100 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Delvis förgylld. Oval, på fot. Dekor av raka knäckar. Undertill graverade initialer och datering. Höjd 14 cm, vikt 296 g.