525
112219

BÄGARE, av Simon Gustaf Lydeman, Åbo 1780.

Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Vasarahinta
26 000 SEK

Delvis förgylld. Vågband, räfflad fot. Höjd 18,5 cm, vikt 348 g.

Foten med obetydlig buckla, livet med obetydliga repor, undertill senare graverat ägarnummer.