550
145667

DESSERTSKEDAR, 12 st, av A.F. Hellman, Uppsala 1833.

Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
380 - 474 EUR
434 - 543 USD
Vasarahinta
2 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Gammalfransk modell. Skaftets baksida med stämplat ägarvapen. (12)

Alkuperä - Provenienssi

Adliga ätten Gripensvärd.