861
156973

A Swedish Rococo commode.

Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Vasarahinta
15 000 SEK
A Swedish Rococo commode.

Fanerad med alm och plommon. Beslag av förgylld mässing. Skiva av röd kalksten. Tre lådor. Längd 120, bredd 60, höjd 81 cm. Nyckel medföljer.

Lagad skiva, ställvis maskstungen, fanerlagningar.