863
136357

A Swedish Rococo commode.

Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
2 220 - 2 660 EUR
2 320 - 2 780 USD
Vasarahinta
25 000 SEK
A Swedish Rococo commode.

Fanerad med alm, björkrot och fruktträ. Beslag av förgylld mässing. Tre lådor. På skivans undersida påskrift med rödkrita "Renoverad av snickaren Carl J... år 1821". Längd 123, bredd 53, höjd 80,5 cm. Nyckel medföljer.