865
122099

A Gustavian commode.

Lähtöhinta
200 000 - 225 000 SEK
17 700 - 20 000 EUR
18 700 - 21 000 USD
Vasarahinta
220 000 SEK
A Gustavian commode.

Fanerad med björk, amarant, jakaranda och lönn. Beslag av mässing. Skiva av röd kalksten. Tre lådor. Inläggningar av vinrankor, tulpaner och fruktkorg. Längd 90, bredd 53, höjd 80 cm. Nyckel medföljer.

Smärre fanerlagningar.