875
156863

A late Gustavian commode.

Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor, översta med lådinredning. Förkroppad front. Längd 110, bredd 57,5, höjd 83,5 cm. Nyckel medföljer.

Några beslag saknas, lösa lister medföljer, ställvis fanerskador.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Lähtöhinta:

40 000 - 50 000 SEK

3 780 - 4 730 EUR

3 850 - 4 810 USD

Vasarahinta:
58 000 SEK