891
103981

A Napoleon III cupboard.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Vasarahinta
25 000 SEK
A Napoleon III cupboard.

Fanerat med svärtat trä och färgat lövträ. Beslag av förgylld mässing. Skiva av vit marmor. Inläggningar i form av musiktrofé. Överst låda. Nedtill skåpdörr. Längd 77, bredd 54, höjd 114 cm. Nyckel medföljer.

Torksprickor, skiva med nagg, lister saknas ställvis, lösa lister medföljer.