914
154869

A Baroque console table.

Lähtöhinta
80 000 - 100 000 SEK
7 750 - 9 690 EUR
8 870 - 11 100 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
A Baroque console table.

Förgyllt och bronserat. Skiva av vit marmor. Fyrsidiga nedåt avsmalnande ben. Fotkryss. Snidad dekor av bladformationer och voluter. Skivan märkt undertill "2063" och "7745". Längd 112,5, bredd 56, höjd 83 cm.

Senare skiva, dekorkompletteringar, lagningar.