918
144593

A Gustavian console table.

Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Vasarahinta
20 000 SEK
A Gustavian console table.

Förgyllt och bronserat. Halvrunt. Skiva av grå kalksten. Snidad dekor av lagerkvistar, spiralband, bandfläta och rosenkvistar. Längd 91, bredd 44,5, höjd 80 cm.

Dekorlagningar, ej ursprungligt tillhörande skiva, skivan med kantlagning.

Täydennyslista

The stone top not original. Previous stated export restriction on lot 918 is canceled.

 Piilota
 Näytä lisää

Important Timepieces 655

43. IWC, Schaffhausen, Pilot's Watch Mark XV, ca 2000.
Lähtöhinta
20 000 - 30 000 SEK
Tarjoushistoria
Tämänhetkinen tarjous:
42 000 SEK