949
136351

A pair of Gustavian armchairs.

Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 830 EUR
3 250 - 4 330 USD
Vasarahinta
28 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgyllda och bronserade. Oval stoppad rygg. Raka kannelerade ben med hörnrosetter. Sarg och ryggkrön med snidad blomma.

Lagningar, kompletterade fotavslutningar, troligen kompletterad sargfleuron. (2)