Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
970
148211

Eight very similar Gustavian chairs by J. Lindgren.

Lähtöhinta
60 000 - 80 000 SEK
5 690 - 7 590 EUR
6 520 - 8 690 USD
Vasarahinta
50 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Gråmålade. Rektangulär stoppad nedåt avsmalnande rygg. Dekor av bladsnitt. Sju signerade ILG.

Ställvis bräckage, lagningar, kompletterade fotavslutningar. (8)