970
148211

Eight very similar Gustavian chairs by J. Lindgren.

Lähtöhinta
60 000 - 80 000 SEK
5 750 - 7 660 EUR
6 500 - 8 670 USD
Vasarahinta
50 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Gråmålade. Rektangulär stoppad nedåt avsmalnande rygg. Dekor av bladsnitt. Sju signerade ILG.

Ställvis bräckage, lagningar, kompletterade fotavslutningar. (8)