986
148763

A Gustavian mirror by N. Falkengren, Jönköping.

Lähtöhinta
35 000 - 40 000 SEK
3 070 - 3 510 EUR
3 190 - 3 650 USD
Vasarahinta
Ei myyty

Förgylld och bronserad. Uppsvängt genombrutet krön. Dekor av lagerkvistar, draperihängen, räfflade medaljonger och krönande bandrosett. Signerad NFG. Höjd 134, bredd 52 cm.