Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
26
187979

Gösta Adrian-Nilsson

(Ruotsi, 1884-1965)
Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Vasarahinta
27 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Gösta Adrian-Nilsson
(Ruotsi, 1884-1965)

"Hamn"

Signed with anchor monogram and dated Halmstad 3.2.20. Ink 20.5 x 26 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Previously in the collection of Edvin Ganborg.
Bengt Ganborg, Norrköping.

Näyttelyt

Liljevalchs konsthall, Stockholm, "GAN retrospektivt", 1958, cat no 223.
Norrköpings museum, "GANs dagboksblad ur Edvin Ganborgs samling", 1975, cat no 11.
Norrköpings konstmuseum, "GAN-akvareller, gouacher och teckningar", 1989, cat no 12.