Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
462
190521

A Josef Frank 'Flora' chest of drawers, Svenskt Tenn.

Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 800 - 4 740 EUR
4 340 - 5 430 USD
Vasarahinta
78 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Camilla Behrer
Tukholma
Camilla Behrer
Johtaja, Design and Moderni taidekäsityö
+46 (0)708 92 19 77

Restored, keys missing.

Restaurerad, dvs avlägsnad övermålad grön färg, ett handtag senare, smärre skador och slitage. Nycklar saknas.

Muut tiedot

Modellen formgiven vid 1940-talets början.