A Josef Frank walnut sideboard with a burr wood top by Firma Svenskt Tenn.
Modell nr 1148, valnöt, skivan rotfanerad. Även baksidan fanerad. Rektangulärt med rundade klaffar, sex olika stora lådor, draghandtag av mässing. Längd 105(152) cm. Nyckel finns.
Obetydliga skador och slitage.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui