515
182295

A Josef Frank mahogany dinner table, Svenskt Tenn, model 771.

Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
1 330 - 1 780 EUR
1 390 - 1 850 USD
Vasarahinta
21 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Camilla Behrer
Tukholma
Camilla Behrer
Johtaja, Design and Moderni taidekäsityö
+46 (0)708 92 19 77

Mahognyfanerat, kantrand av buxbom, fyrdelad centralfot. Brännmärkt Josef Frank SVENSKT TENN. Diameter 130 cm, höjd 71 cm, 3 iläggsskivor à 50 cm.

Slitage. (4)

Täydennyslista

Modell 771; model 771.