518
192514

A Josef Frank mahogany sideboard, Svenskt Tenn, nr 821.

Lähtöhinta
10 000 - 15 000 SEK
872 - 1 310 EUR
912 - 1 370 USD
Vasarahinta
25 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Modell 821, mahogny, rektangulärt med H-kryss, sarg med tre större och två mindre lådor. draghandtag av mässing. Längd 180 cm, djup 50 cm, höjd 75 cm.

Smärre slitage och repor.