572
190370

A Belgian sideboard, accquired in Anvers in 1934.

Lähtöhinta
10 000 - 15 000 SEK
872 - 1 310 EUR
912 - 1 370 USD
Vasarahinta
8 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Fanerat med betsad valnöt, beslag av vitmetall, fyra lådor flankerade av dörrar med inredning av hyllplan. Längd 198 cm, bredd 58 cm, höjd 93,5 cm.

Smärre repor och slitage.

Muut tiedot

Kopia på inköpskvitto från en butik "Fr. Grossens" i Anvers, Belgien, daterat 30 juli 1934 medföljer.