Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
595
179167

Anna Petrus

(Ruotsi, 1886-1949)
Lähtöhinta
150 000 - 200 000 SEK
14 500 - 19 400 EUR
16 600 - 22 200 USD
Vasarahinta
440 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Camilla Behrer
Tukholma
Camilla Behrer
Johtaja, Design and Moderni taidekäsityö
+46 (0)708 92 19 77
Anna Petrus
(Ruotsi, 1886-1949)

A table, Stockholm circa 1922; pewter top and black wooden legs.

Slitage, smärre bucklor.

Alkuperä - Provenienssi

The family of Anna Petrus.

Kirjallisuus