831
194025

A Stig Lindberg faience dish, Gustavsberg studio 1947.

Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
380 - 474 EUR
434 - 543 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Camilla Behrer
Tukholma
Camilla Behrer
Johtaja, Design and Moderni taidekäsityö
+46 (0)708 92 19 77

Signed Stig L with the ´studio hand´and dated 47. 35 x 28 cm.

Kantnagg, krackelyr. Spricka.

Täydennyslista

Brättspricka; rim crack

Alkuperä - Provenienssi

Sven Jonson collection