947
192100

MATTA. Rölakan. 158 x 144,5 cm. Signerad HA.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Vasarahinta
31 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Tätt triangelmönster i olika blå, grå och gröna nyanser samt ljusgrått och benvitt. Kortsidorna med orange rand. Sverige omkring 1900-talets mitt.

Stains. All fringes are missing.