32
191854

A Mats Theselius 'The Ritz' easy chair, Källemo, Värnamo, Sweden 1994.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Vasarahinta
27 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Stålram lackerad med svart billack, armstöd av rosenträ med inläggningar av älghorn, svart skinnklädsel, bakben med hjul. Märkt med etikett THE RITZ Mats Theselius 1994 No 84/90 KÄLLEMO VÄRNAMO SWEDEN. Höjd 90 cm.

Obetydligt slitage och repor.

Muut tiedot

Modellen formgiven år 1994.