57
184923

A Hans J Wegner oak dinner table by Andreas Tuck, Denmark, 1950's-60's.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Vasarahinta
34 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Ek, kryssformat underrede, stag av mässing, med underliggande klaffar. Brännmärkt FABRIKAT: ANDR. TUCK ARKITEKT: HANS J WEGNER DENMARK. Längd 190+60+60 (totalt 310 cm), bredd 106, höjd 71 cm.

Smärre skador, slitage.