87
185081

A Preben Fabricius & Jørgen Kastholm easy chair, "BO-561", Bo-EX, Denmark.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Lisätietoja ja kuntoraportit
Camilla Behrer
Tukholma
Camilla Behrer
Johtaja, Design and Moderni taidekäsityö
+46 (0)708 92 19 77

Rödbrunt skinn och rostfritt stål.

Smärre slitage, repor.

Kirjallisuus

Noritsugu Oda, "Danish chairs", Korinsha Press 1996, modellen avbildad sid 197.

Muut tiedot

Modellen formgiven år 1963.