1147
196047

Rysk konstnär 1800-tal

(Ruotsi)
Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Rysk konstnär 1800-tal
(Ruotsi)

A Russian 19th century icon.

29 x 25,5 cm.

Smärre slitage längs kanterna samt smärre färgbortfall och slitage.

Muut tiedot

Enligt påskrift a tergo är ikonen utförd av Grigorij Alexandrwich Gujon under dennes vistelse hos furst Skovronskij som tillhörde kejsarinnan Elisabeths uppvaktning.