1285
192783

A Louis XVI-style circa 1900 chair with Hermitage inventory seal of 1920's.

Lähtöhinta
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld och bronserad. Stoppad rygg. Dekor av lagerstav.

Krederingsbortfall.

Alkuperä - Provenienssi

Med inventariemärkning från Hermitage Museum på 1920-talet.